Napište nám

Podání dani z nemovitosti přes internet

S elektronickým podpisem můžete podat přes internet také přiznání k dani z nemovitosti.

Daň z nemovitosti zahrnuje daň z pozemku a daň ze staveb. Poplatníkem této daně je fyzická a právnická osoba, která je vlastníkem nemovitosti nacházející se na území České republiky bez ohledu na její bydliště a sídlo.

Poplatník je povinen si v daňovém přiznání sám daň i případné odpočty spočítat. Pro vyplnění údajů v daňovém přiznání poplatník použije všech dostupných dokumentů, které obsahují údaje o jeho dani podléhajících nemovitostech.

Daň z nemovitostí je splatná u poplatníků provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb do 31. srpna a do 30. listopadu běžného zdaňovacího období u ostatních poplatníků pak do 31. května a do 30. listopadu běžného zdaňovacího období. Nepřesáhne-li roční daň z nemovitostí částku 5.000,- Kč, je splatná jednorázově, a to nejpozději do 31. května běžného zdaňovacího období.

Jak postupovat?

 • Formulář naleznete na daňovém portálu portálu ministerstva financí na adrese https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup.faces
 • Zde vyberete potřebný formulář pro elektronické podání, ten vyplníte a odešlete, aniž byste museli vstávat od počítače, či dokonce opouštět kancelář. Vyplnění i odeslání je otázkou několika málo minut a navíc Vás internetová aplikace sama upozorní na chyby či chybějící položky, což výrazně sníží riziko, že uděláte při vyplňování chybu, za kterou vás pak můžete být pokutování.
 • Nevíte-li si s elektronickým podáním daně z nemovitosti rady, připravujeme pro Vás návod, jak na to: návod – Jak vyplnit a elektronicky podat silniční daň

Co je k tomu potřeba?

Pro podání daně z nemovitosti přes internet, je nutné jen vlastnictví elektronického podpisu, vydaného na Vaši osobu či firmu. Pokud ho ještě nemáte, věřte, že jeho vyřízení se vyplatí, neboť elektronicky, bez chození na úřad lze dnes podávat prakticky všechny daňové formuláře, od daňového přiznání, přiznání k DPH, přes silniční daň až po daň z nemovitosti. S elektronickým podpisem tedy ušetříte spousty hodin, které lze využít určitě jinak, než neustálými a opakovanými návštěvami finančního úřadu.

Sdílet článek

Máte zájem o zřízení elektronického podpisu?

Elektronický podpis pro firmy a organizace

3 900 Kč Návštěva specialisty u vás
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

Obnova certifikátu PostSignum

2500 Kč Návštěva specialisty u vás
nebo
1200 Kč Pomoc on-line a tel. (1 podpis)
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

  Nezávazná poptávka

  Odeslání poptávky vás k ničemu nezavazuje. Budeme Vás kontaktovat do 24 hod. s dalším postupem.
  Ceny jsou uvedeny bez DPH. Doprava po Praze, Brně, Zlíně a Ostravě ZDARMA. Zobrazit kompletní ceník pro více informací.

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!