Napište nám

Jak zažádat o přídavky na děti přes internet?

Přídavek na dítě je jednou ze základních dlouhodobých dávek, kterou poskytuje stát rodinám s dětmi. Víte jak o něj zažádat elektronicky?

Přídavek na dítě je jednou ze základních dlouhodobých dávek, kterou poskytuje stát rodinám s dětmi. Dávka pomáhá krýt nebo zajistit náklady, spojené s výchovou a výživou nezaopatřených dětí. Při poskytování dávky je posuzován celkový příjem rodiny v předchozím kalendářním roce. Nejsou posuzovány majetkové poměry rodiny. Příspěvek je vyplácen dle věku dítěte a to do 6 let 500 Kč, od 6 do 15 let 610 Kč a od 16 do 26 let 700 Kč.

Nárok na přídavek na dítě má každé nezaopatřené dítě, které žije v rodině, jejíž rozhodný příjem je nižší než 2,4násobek částky životního minima rodiny.

Máte problémy se sháněním hlídání a nechcete děti tahat po úřadech? O přídavky na děti si dnes můžete české úřady zažádat přes internet, tak jak je běžné v západních zemích – přímo z Vašeho PC.

Jak postupovat?

 • Potřebný formulář naleznete na portálu ministerstva práce a sociálních věcí na adrese https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/forms.jsp
 • Zde kliknete na položku žádost o přídavek na dítě, a formulář vyplníte.
 • Po kliknutí na odkaz Elektronické podání (najdete ho v menu napravo od formuláře) budete vyzvání k zadání elektronického podpisu.
 • Po zadání elektronického podpisu žádost odešlete pracovníkům úřadu, kteří mají vyřizování žádostí o přídavky na děti ve své kompetenci.
 • Celou záležitost tak vyřídíte do pěti minut od počítače, či notebooku, aniž byste museli tahat děti po úřadech anebo pro ně shánět hlídání.

Co je k tomu potřeba?

Pro žádost o přídavky na děti, podávanou přes internet, je potřeba vlastnit elektronický podpis, vydaný na Vaši osobu. Jeho založení se Vám však do budoucna určitě vyplatí, protože přes internet máte možnost zažádat úřady o celou škálu příspěvků, související s životem dítěte jako je porodné, sociální příplatek, příspěvek na bydlení či rodičovský příspěvek. S elektronickým podpisem tedy ušetříte spousty hodin, které lze strávit rozhodně jinak, než nekonečným putováním po úřadech.

Sdílet návod

Máte zájem o zřízení elektronického podpisu?

Elektronický podpis pro firmy a organizace

3 900 Kč Návštěva specialisty u vás
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

Obnova certifikátu PostSignum

2500 Kč Návštěva specialisty u vás
nebo
1200 Kč Pomoc on-line a tel. (1 podpis)
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

  Nezávazná poptávka

  Odeslání poptávky vás k ničemu nezavazuje. Budeme Vás kontaktovat do 24 hod. s dalším postupem.
  Ceny jsou uvedeny bez DPH. Doprava po Praze, Brně, Zlíně a Ostravě ZDARMA. Zobrazit kompletní ceník pro více informací.

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!