Napište nám

Přiznání k silniční dani přes internet

S elektronickým podpisem můžete podat přes internet také přiznání k silniční dani.

Silniční daň se platí ze všech vozidel, které jsou využívány k podnikání. Sazby této daně se odvíjejí od zdvihového objemu motoru u osobních aut a od hmotnosti a počtu náprav u nákladních aut. Výjimkou jsou vozidla s největší povolenou hmotností alespoň 3,5 tuny určená výlučně pro přepravu nákladů – ta jsou předmětem daně vždy. Avšak lze uplatnit snížení sazby daně až o 100 %.

Poplatníkem silniční daně je fyzická nebo právnická osoba, která vozidlo k podnikání používá, případně zaměstnavatel, který vyplácí cestovní náhrady zaměstnanci při použití jeho osobního vozidla. Poplatníkem je také vlastník vozidla, který zapůjčí vozidlo k podnikání jiné fyzické osobě.

Za automobil využívaný k podnikání či jiné výdělečné činnosti se platí silniční daň bez ohledu na jeho zařazení či nezařazení v obchodním majetku. Platí se ovšem pouze za měsíce, ve kterých je automobil využíván k podnikání.

Jak postupovat?

Potřebný formulář naleznete na daňovém portálu portálu ministerstva financí na adrese https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup.faces

Zde vyberete potřebný formulář pro elektronické podání, ten vyplníte a odešlete, aniž byste museli vstávat od počítače, či dokonce opuštět kancelář. Vyplnění i odeslání je otázkou několika málo minut. Internetová aplikace vás také sama upozorní na chyby či chybějící položky, což výrazně sníží riziko, že uděláte při vyplňování chybu, za kterou vás pak můžete být správcem daně pokutování.

Nevíte-li si s elektronickým podáním silniční daně rady, tak zde je návod – Jak vyplnit a elektronicky podat silniční daň

Co je k tomu potřeba?

Pro podání silniční daně přes internet, je nutné pouze vlastnictví elektronického podpisu, vydaného na vaši osobu či firmu. Pokud ho ještě nemáte, věřte, že jeho vyřízení se vyplatí, neboť elektronicky, bez chození na úřad lze dnes podávat prakticky všechny daňové formuláře, od daňového přiznání, přiznání k DPH, přes silniční daň až po daň z nemovitosti. S elektronickým podpisem tedy ušetříte spousty hodin, které lze využít ve prospěch vaší firmy určitě lépe, než neustálými návštěvami úřadů.

Sdílet článek

Máte zájem o zřízení elektronického podpisu?

Elektronický podpis pro firmy a organizace

3 900 Kč Návštěva specialisty u vás
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

Obnova certifikátu PostSignum

2500 Kč Návštěva specialisty u vás
nebo
1200 Kč Pomoc on-line a tel. (1 podpis)
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

  Nezávazná poptávka

  Odeslání poptávky vás k ničemu nezavazuje. Budeme Vás kontaktovat do 24 hod. s dalším postupem.
  Ceny jsou uvedeny bez DPH. Doprava po Praze, Brně, Zlíně a Ostravě ZDARMA. Zobrazit kompletní ceník pro více informací.

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!