USB tokeny

S účinností od 20.9.2018 jsou veškeré Orgány Veřejné Moci (dále jen "OVM") povinni na základě nařízení eIDAS využívat k elektronickému podpisu tzv. bezpečné QSCD prostředky (zkratka z anglického „Qualified Signature Creation Device“) - těmi jsou zejména USB tokeny a čipové karty. Pak se již nejedná o běžný elektronický podpis (kvalifikovaný osobní certifikát v počítači), ale o kvalifikovaný elektronický podpis. Rejstřík OVM naleznete na webu portal.gov.cz

Požadavek na  kvalifikovaný elektronický podpis se netýká pouze OVM, ale i subjektů (advokátní kanceláře, notáři a další), které využívají CzechPOINT@office - například pro autorizovanou konverzi dokumentů a jiné úkony. 

Pokud jste tedy OVM či advokát a řešíte, jak co nejjednodušeji splnit požadavky nařízení eIDAS, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., vše Vám vysvětlíme a poradíme. Můžeme se též domluvit na komplexní službě ve formě osobní návštěvy u Vás, vystavení kvalifikované certifikátu (jsme externí registrační autorita České pošty), dodání a nastavení USB tokenu včetně nezbytného poradenství. Základní cena činí 5000 Kč bez DPH a zahrnuje:

  • osobní návštěvu ve Vašem sídle v Praze, v Brně či v Ostravě; mimo tato města účtujeme cestovné 8 Kč bez DPH / km
  • podpis související smluvní dokumentace
  • vystavení kvalifikovaného osobního certifikátu
  • dodání a nastavení robustního USB tokenu Gemalto Safenet eToken 5110 CC (čipové karty naceňujeme individuálně)
  • úplné nastavení a konfigurace kvalifikovaného elektronického podpisu ve vašem počítači 

V případě, že budete mít zájem o více certifikátů a USB tokenů (případně čipových karet), rádi Vám připravíme zcela nezávaznou nabídku na míru. Budete-li chtít, můžete se podívat na naši nabídku USB tokenů a čipových karet v e-shopu USBtokeny.cz.

USBtokeny logo small